Jaunimo mainai

Jaunųjų sveikatos Olimpiečių projektas yra skirtas spręsti šiuolikines problemas, susijusias su nemaža visos Europos jaunimo dalimi. Ši problema – tai klaidingas jaunimo požiūris į sveiką gyvenseną ir dar daugiau – negatyvus požiūris į sveikos gyvensenos principus, tokius kaip reguliari sportinė veikla, reguliari ir subalansuota mityba, streso valdymas ir kt.

Tai 8 dienų jaunimo mainų projektas, kuriame dalyvauja 42 asmenys, amžius - nuo 15 iki 25 metų. Projekto vieta – Čekijos respublika. Šio projekto tikslas – formuoti teigiamą jaunimo požiūrį į sveikos gyvensenos principus ir suteikti projekto dalyviams žinių, padėsiančių įgyvendinti šiuos principus. Dauguma projekto veiklų realizuojamos panaudojant žaidybinius metodus.

Grupės sudaromos iš 6 jaunų žmonių, atstovaujančių Čekijos respubliką, kurioje ir vyks projektas, Graikiją, Lietuvą, Turkiją, Italiją, Ispaniją ir Bulgariją.

Šių jaunimo mainų metu dalyviai turės galimybę išbandyti keletą neįprastų sporto šakų, dirbs kūrybinėje grupėje prieš rasizmą ir ksenofobiją sportui, kurs mitybos piramidę, dalyvaus trumpame vaidmenų žaidime apie narkotikus.

Projekto metu dalyviai parengs keletą video fragmentų, susijusių su projekto veiklomis, ir, svarbiausia, sukurs sveikos gyvensenos Vadovą, kuris pasitarnaus kaip priemonė jiems patiems realizuojant sveikos gyvensenos principus bei padės juos propaguojant ir skleidžiant visuomenėje.

Projekto metu naudojami neformalaus švietimo metodai, suteikiantys galimybes asmeniškai patirti daug dalykų bei pasidalinti patirtimi.

Projekto poveikis ryškiausias 42 projekto dalyviams. Dėka edukacinės patirties bus pozityviai formuojamas jų požiūris bei plėtojamos žinios ir gebėjimai ne tik suteikiantys jiems patiems jėgų tolimesnėje ateityje realizuoti sveikos gyvensenos principus, bet ir numatomas poveikis bendruomenei, kurioje jie gyvena.

Ilgalaikis, neturintis ribų poveikis gali išryškėti per projekto rezultatų viešinimą – Sveikos gyvensenos vadovas, video ir nuotraukos, sukurtos projekto metu, gali būti patalpintos į keletą internetinių platformų, ir jos bus prieinamos visiems interneto vartotojams.